Hastane Randevusu Alma Kolay Yollari

Wiki Article

Randevu

Artık vatandaşlar sıra beklemiyor ve rahat bir şekilde randevu oluşturabiliyorlar. Sormalıyız, MHRS randevu oluşturma sitesi tam olarak nasıl çalışmaktadır? MHRS randevusu hangi yollar ile oluşturulur? ALO 182 numarası üzerinden randevu oluşturmak için neler yapılmalıdır?
MHRS online Randevu Oluşturma Kolaylığı sayesinde ve ALO 182 {hattı|numarası ile Hastane Randevusu alan vatandaşların uzun uzun sıra bekleme problemleri de sonlandı. Kolaylıkla hastane randevularını alan vatandaşlar, randevu tarihi ve hastane seçiminin yanı sıra talep ettikleri doktora da randevu kaydı yaptırabilme lüksüne sahiptirler.

MHRS RANDEVU OLUSTURMA KOLAYLIĞI

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuş randevu alma sistemi vatandaşlara yarar sağladığı gibi, hastaneler ve doktorlara da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Online olarak veya ALO 182 Hattı ile oluşturulan kayıtlar ile hastalar saatler öncesinden hastaneye gitmek zorunda kalmadı
ı gibi hekimler de hasta kalabalığından kurtulmuştur. MHRS Randevu olutşruma sisteminde insanlar MHRS’ye kayıt olmalı veya E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmalıdır. Ancak internet kullanmak istemeyen insanlar için de Randevu randevu Randevu almak mümkündür. Bu vatandaşların ALO 182 numarasını araması yeterlidir.

MHRS ÜYELİĞİ VE E-DEVLET ARACILIĞI İLE RANDEVU OLUŞTURMA SİSTEMİ GİRİŞİ

Hastane randevusu almak isteyen vatandaşlar MHRS platformuna üye olmak istiyorlarsa MHRS web sitesini kullanarak ‘Yeni Üye’ butonunu seçmelidir. Sonrasın da ekranda belirtilen ve talep edilen Randevu istenen bilgilerin girilmesiyle MHRS üyeliği oluşturulur.

Ancak e-Devlet sistemine üye olan insanlar MHRS’ye üye olmadan da randevu oluşturabilir. Bunun için MHRS internet adresine giden insanların ‘e-Devlet ile giriş’ butonuna tıklamaları yeterlidir. e-Devlet kapısına giriş yapabilen vatandaşlar otomatik olarak MHRS sistemine yönlendirilecektir.

Report this wiki page